Maria Magdalena – recenze na metalunderground.com

Recenze od CROMCarl, 20. října 2011

Od té doby, co Visions of Atlantis stoupli ze zapomnění s novou řeckou bohyní Maxi Nil, jsou zpět na cestě, aby se stali jednou z nejvýznamnějších skupin v symfonickém metalu. Do osmi měsíců od vydání alba „Delta“ má kapela již zbrusu nové EP s názvem „Maria Magdalena“. Za ta léta se EP skládají z vyhozených skladeb nahraných během procesu psaní nebo z demo verzí ze starých časů, ale „Maria Magdalena“ stojí za pozornost.

Skupina se rozhodla riskovat tím, že pojmenuje a zahájí EP předělanou písní, zejména jedné populární z 80. let. Nicméně výsledek je bombastické symfonické metalové ztvárnění hitu „Maria Magdalena“ od zpěvačky Sandry z roku 1985, který by se mohl snadno vydávat za originál VoA. Tato interpretace překonává první v mnoha směrech, a to na mnoha úrovních, především s mnohem lepšími vokály Maxi Nil a Maria Planka. Po delším přezkoumání originálu zazněl nesmělý akord samotného symfonického metalu.

Toto EP je také domov pro dvě písně, které mohou být snadno považovány za nejlepší materiál skupiny, co kdy složila, „Melancholia“ a „Change of Tides“. Obě deštivé „vlny“ sladké jako med zabalené ve Visions of Atlantis značce „pružné těžkosti“. Oba, Nil a Plank, opravdu srší zpěvem, Plank v bývalém a Nil v pozdějším. „Distant Shores“ je stejná ve své melodii a stejně silná jako jedna z výše uvedených skladeb, jen o něco méně teatrální. Zrání zvuku a psaní písní opravdu ukazuje doby „Morning in Atlantis“.

Normálně bych se bránil zařazení „Last Shut of Your Eyes“, pomalu začínající, pikantní, rockovější než když se původně objevila na nahrávce „Cast Away“ z roku 2004. Nicméně, po poslechu nové nahrávky je zvuk mnohem plnější s přidáním trochu zadních intonací Maxi. Její zpěv je mnohem menší než klasický operní bývalé zpěvačky Nicole Bogner. Ve srovnání, verze s Bogner vypadá drsně oproti sladké a rostoucí verzi s Nil. Završením EP je balada „Beyond Horizon, The Poem, Pt. II“ (pokračování „The Poem“ na „Trinity“ z roku 2007), která představuje typickou baladu tohoto žánru. Její umístění na konci této nahrávky je perfektní.

Visions of Atlantis se nachází přímo na okraji slávy, připraveni k roztažení svých křídel a letět z bezpečí hnízda Nightwish a uplatnit svůj vlastní vliv po celém světě symphonic metalu.

Klady: „Melancholia“ a „Changes of Tides“

Zápory: To je pravděpodobně příliš mnoho zeptat se na více brzy po vydání.

Sečteno a podtrženo: Konečně… EP, které stojí za to a za cenu která je vedle „Nil“.

4/5

Zdroj

Překlad: Zdebra