Recenze EP Maria Magdalena (infernalmasquerade.com)

S posledním svým ztělesněním Visions of Atlantis vydali na začátku tohoto roku jedno z jejich nejlepších alb, “Delta“. Na „Maria Magdalena“ následuje ta stejná cesta předvádějící úžasnou hlasovou chemii Maxi Nil a Maria Planka. Díky šesti písním tohle nové MCD udrží spokojené fanoušky po poslechu „Delty“ stokrát.

Úvodní píseň této nahrávky „Maria Magdalena“ je předělávka synth-popové umělkyně Sandry z 80. let, a je to vlastně docela slušná a poslouchatelná verze. Tempo písně bylo pěkně zvýšeno a s přidanými zkreslenými kytarami zní jako milion dolarů. Duet Maria a Maxi je velmi podobný originálu, ale s tou pěknou metalovou ostrostí to od této skupiny očekáváme. Chytlavý refrén je také pěkně převeden do zvuku VoA.

V nových písních „Melancholia“ a „Change of Tides“ máme stejný teatrální styl, který máme rádi z „Delty“. Kytary jsou rázné a pěkně obklopují celkové melodické stránky zvuku skupiny. Klávesy a vokální melodie jsou prvotřídní, jako vždy umožňují hudbu velmi bombastickou. Melancholický okraj písně „Distant Shores“ dělá tuhle píseň z alba naši oblíbenou, zejména sborová část. Můžete okamžitě identifikovat úžasnou produkci, od té doby si můžete bez problémů poslechnout všechny elementy mixované dohromady.

Nová verze „Last Shut of your Eyes“ z alba „Cast Away“ je vynikající a s vokály Maxi přináší úžasnou píseň na zcela novou úroveň. Silná balada charakteru této písně jej dělá velmi zajímavou a jistě přinutí nové fanoušky, aby si poslechli dřívější alba (i když mají jinou zpěvačku). Závěrečná „Beyond Horizon“ pěkně dodává atmosférické prvky, které představí schopnost kapely jít z velmi silných a hektických písní k pomalejšímu tempu a velmi emotivním skladbám.

Celkově po jejich úžasném albu „Delta“ skupina pěkně přináší víc stručnou a působivou nahrávku. Během chvíle v přírodě (26 minut), u vás toto MCD zanechá chuť na další písně od kapely. VoA dosáhli skvělé úrovně vyspělosti, pokud jde o psaní hudby, a s jejich skvělými vokálními duety není nikdo, aby je zastavil z dosahu fanoušků po celém světě.

Hodnocení: 90/100

Zdroj

Překlad: Zdebra