Recenze nového alba „Delta“ na Infernal Masquerade Webzine

Jako jedna z našich nejočekávanějších nahrávek z Napalm Records v roce 2011, máme Visions of Atlantis s jejich čtvrtým řadovým albem „Delta“. Jako obvyklý čtenář Infernal Masquerade byste měli vědět, že máme slabost pro symphonic/gothic metalové zprávy a „Delta“ je to nejpůsobivější, co jsme poslouchali v posledních několika měsících.

Po změnách v kapele bubeníka Thomase Casera byl přibrán zpět na post kytaristy Werner Fiedler a přidán Mario Lochert (Emergency Gate) jako kytarista a jako zpěvačku máme sladký hlas Maxi Nill (ex-Elysium) z Řecka. Tato změna vokalistky je pravděpodobně to, co dělá tohle album lepší než jejich předchozí, protože její hlas kontrastuje s úžasně čistými vokály Maria Planka.

Kapela okamžitě udělá dojem velkolepou úvodní písní „Black River Delta“. Píseň nám připomněla „Stargazers“ od Nightwish kvůli výrazným klávesám na začátku, ale rychle se změní v symfonický útok s působivým orchestrem a vokálními linkami, které vám dlouho zůstanou znít v hlavě. Kytary a celkové tempo této písně jsou velmi energické a udávají tón pro tuto působivou nahrávku.

Ve více dramatickém tónu máme „Memento“ a majestátní uspořádání melodických úseků a melodramatických mužských a ženských vokální sekcí. Sborové aranže jsou obzvlášť efektivní a zní skvěle. „New Dawn“ opět trochu připomíná Nightwish (éra „Nemo“) a přináší další výbornou skladbu.

Hudba této kapely je velmi bohatá a všechny skladby mají velmi nezapomenutelné momenty, kytarová sóla, klávesové aranže nebo pevné bubnování, vše funguje v dokonalé harmonii, aby fanoušci symfonického metalu měli mimořádný zážitek z poslechu.

Pokud jde o zpěv, musíme říct, že „Twist of Fate“ je jedna z našich oblíbených písní (také se vyznačuje velmi Nightwish znějícími pasážemi, snadno vás to chytí), zde sladký hlas Maxi Nil velmi dobře slouží k vytvoření dramatického pocitu. Pokud hledáte skvělá sóla, poslechněte si konec „Elegy of Existence“, kde Werner Fiedler velmi září. Hledáte balady? Zkuste „Reflection“.

Uplynulo 40 minut a kapela uzavírá album naší oblíbenou písničkou od VoA (a to mají na předchozích albech skvělé skladby): „Gravitate Towards Fatality“. V této písni je úžasný duet Maria a Maxi refrén vám bude v hlavě znít ještě týdny.

Musíme říct, že jsme příjemně překvapeni, že je „Delta“ dobrá. Kapela odvedla skvělou práci při tvorbě velmi chytlavých a monumentálních skladeb, které potěší i ty nejnáročnější fanoušky tohoto žánru. Skvělé texty kombinované s úžasným zpěvem jak Maria a Maxi, tato nahrávka je tak dobrá, že to je neuvěřitelné. Pokud jste fanoušky symfonického metalu, nechte všeho, co zrovna děláte a sežeňte si tohle úžasné album, nikdy nebudete litovat.

Zdroj