Velké změny

07.12.2013, Zdebra

VoA vřele vítají francouzskou sopranistku Clémentine Delauney a rakouského zpěváka Siegfrieda Samera jako nové vokalisty! Navíc se VoA vrací „zpátky ke kořenům“ a znovu se sjednocují zakládající členové Werner Fiedler VOA (kytary), Chris Kamper (klávesy), Mike Koren (baskytara) a Thomas Caser (bicí).

Thomas napsal na facebookovou stránku:

„Většinou jsem o tom rozhodl já – Thomas – jediný zbývající zakládající člen.

Řeknu pravdu, řeknu vám, že Visions of Atlantis je neuvěřitelná cesta a vyplují po starých a známých hudebních cestách. Ty cesty, které byly zpočátku objeveny zakládajícími členy přes přátelství a vášeň k hudbě, kterou jsme chtěli tvořit. Ačkoliv cesta, po nových vlnách, které byly objeveny od „Trinity“, byla úspěšná, práce a hudební výsledek se stal ke konci rozmazanější a rozmazanější a nakonec skončil jako ta počáteční myšlenka & duše už neexistuje.

Mnoho věcí se stalo, některé dobré, některé špatné. Někdy špatné převládají nad těmi dobrými jako cesta může změnit lidi a záleží na hodně energii a vytrvalosti…

Vzpoura vždy také přichází s cenou…

Proto jsme se rozhodli pro nový tým, vyplujeme a vrátíme se zpět k cestě, kterou jsme původně mířili. Moře je temné, vody hluboké a neznámé…

Toto je a bude poslední a konečná sestava VoA! Pracujeme na novém albu, plánujeme koncerty a další budou brzy potvrzeny.

Tohle je víc VoA než kdy skupina v minulosti byla.

Nicméně, upřímná vděčnost jde Mariovi Plankovi a Maxi Nil a přejeme jen to nejlepší Martinovi Harbovi a Cris Tíanovi!

Během příštích dní zveřejníme prohlášení od našich nových a nejen nových členů.

Bývalí členové Maxi Nil, Mario Plank, Cris Tían a Martin Harb také zveřejní prohlášení skrze oficiální VoA facebookovou stránku, ale více bude odtajněno detailněji na jejich stránkách.“

Prohlášení od Clémentine:

„Hello everyone!
I am now free to say that it is with great pleasure that I can officially announce that I am joining VISIONS OF ATLANTIS’s history and universe. The band got in touch me as they are willing to make a new start by going back to their musical origins and I am delighted to take part of this journey, offering me this unique chance to use my voice in a way I have never done within a band before.

When I started to take classic singing lessons, ten years ago, I discovered symphonic metal with female vocals on and I realized this was exactly the style of music I wanted to explore and to evolve in. VISIONS OF ATLANTIS wants to go back to the style of their two first releases, which will enable me to show other aspects of my voice and personality. I couldn’t resist the call to realize such an old dream of mine to sing like this and to offer it to those of you who still love this genre!

Shall the SERENITY fans not worry; I absolutely do not drop the band! But I have to say that I am very happy to join a band I’ve been following for years and which, no matter what came to happen, always managed to stand as a reference in the symphonic metal scene for over a decade.

Since SERENITY and VISIONS OF ATLANTIS are good friends, it also makes me happy to tighten the links between these two Austrian bands. I am honored to join the raw of singers I got to meet and became close friends with: Melissa Ferlaak and especially Maxi Nil – thank you girl for your invaluable support and outstandingly pure friendship.

I am deeply moved by the trust I’m being shown once again; I wish to not disappoint anyone and I promise to offer my best to honor VISIONS OF ATLANTIS’s name, music and heritage as I’ll be part of this last crew sailing the seas under the VOA Pavillon….

To the band’s fans, I hope you share my excitement about this new adventure and I wish to meet you on the road soon!

Sincerely yours,
Clémentine Delauney“